Černé jezero

Černé jezero je rozlohou největší na Šumavě. Plocha hladiny je 18,93 ha, hloubka 40,6 m (největší hloubka jezera na naší straně Šumavy) a leží ve výšce 1008 m n. m. Vzdálenost od hráze k Jezerní stěně je 800 m.

Číst dále

Čertovo jezero

Jezero leží na jižním svahu Jezerní hory ve výšce 1030 m n. m., jeho plocha činí 10,3 ha a největší hloubka je 36,7 m. Je napájeno dvěma malými potoky a vytéká z něj Jezerní potok, který patří do povodí řeky Řezné v Bavorsku a tím patří k černomořskému úmoří.

Číst dále

Jezero Laka

Jezero Laka leží na svahu hory Plesná a je se svojí nadmořskou výškou 1096m nejvýše položeným a svojí rozlohou 2,23ha zároveň i nejmenším ledovcovým jezerem na Šumavě. Maximální hloubka je 3,9m.

Číst dále

Prášilské jezero

Jedno z dalších Šumavský jezer se nachází přibližně 5 kilometrů od obce Prášily. Jezero se nachází v nadmořské výšce 1080 m a rozprostírá se na 3,75 ha přičemž dosahuje maximální hloubky 14,9 m. Nad Prášilským jezerem se tyčí 150 m vysoká karová stěna.

Číst dále

Rozhledna Poledník

Vrchol s vyhlídkovou věží je též nazýván Polední hora a nachází se 7 km jižně od Prášil. Se svými 1315 m nad mořem je přirozenou dominantou celé této příhraniční oblasti. Původní areál zde sloužil jako základna protivzdušné obrany Československé socialistické republiky.

Číst dále

Velký a Malý Falkenstein

Velký Falkenstein/ „Grosser FALKENSTEIN“ (1312 m n.m.) a Malý Falkenstein/ „Kleiner FALKENSTEIN“ (1190 m n.m.) se nachází v oblasti Národního parku Bavorského lesa na hranici s Českou republikou, cca. 5 km jihovýchodně od Bavorské Rudy.

Číst dále